« Svibanj 2024 »

Zahtjev za duplikat svjedodžbe

Izrada duplikata/prijepisa svjedodžbi

1. Duplikat/prijepis svjedodžbe

Duplikate svjedodžbe Škola izdaje samo u slučaju ako je originalna svjedodžba izgubljena ili uništena jer istodobno ne smiju postojati dva originala dokumenta.

Podnositelj zahtjeva dužan je dostaviti dokaz da je objavio gubitak svjedodžbe u Narodnim novinama (račun oglasa iz Narodnih novina).

Duplikati/prijepisi svjedodžbe izdaju se nakon podnesenog zahtjeva za izdavanje duplikata svjedodžbe. U tom slučaju Škola ponovno izrađuje dokument (duplikat svjedodžbe) prema podacima iz matične knjige učenika.

Obrazac Zahtjeva nalazi se u privitku ove obavijesti.

Duplikat svjedodžbe izdaje se na obrascu koji je isti kao i obrazac originalne svjedodžbe, a ako škola više ne posjeduje originalni obrazac izdaje se prijepis ocjena na praznom papiru s podacima iz matične knjige učenika, ovjeren od strane ravnatelja.

2. Način i uvjeti izdavanja duplikata/prijepisa svjedodžbi

Zahtjevi se podnose u tajništvu Škole svakim radnim danom od 8 do 13 sati.

Zainteresirane stranke dužne su čitljivo i u cijelosti popuniti obrazac Zahtjeva.

Duplikat/prijepis svjedodžbe izdaje se najkasnije u roku od 15 dana od dana uredno podnesenog zahtjeva.

Duplikat/prijepis svjedodžbe  može podići osobno stranka ili član uže obitelji (roditelj/ staratelj, punoljetno dijete, bračni drug), a sve ostale osobe uz predočenje punomoći ovjerene kod javnog bilježnika.

Duplikate svjedodžbi i/ili potvrda o položenim ispitima državne mature ne izdaje Škola već Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

Škola ne ovjerava kopije svjedodžbi već ovjeru obavljaju isključivo javni bilježnici.

Za dodatne informacije možete se obratiti na broj telefona 051/351-078 ili na e-mail adresu skola-tmod@ss-tmd-ri.skole.hr