« Travanj 2024 »

Ukupno: 272081

NATJEČAJ ZA ODABIR OSOBLJA U SKLOPU ERASMUS+ KA1 PROJEKTA brpj HR01-KA121-VET-000120065

1. OPĆENITO

Natječaj se odnosi na odobreni Erasmus+ projekt broj HR01-KA121-VET-000120065   (nadalje u tesktu Projekt) u Školi za trgovinu  modni dizajn Rijeka (nadalje u tekstu Škola). Natječajem se bira mobilnost osoblja u obliku job shadowinga/praćenja rada koje bi se provodilo u razdoblju trajanja projekta:

- 1 član osoblja iz područja vođenja i upravljanja školom, te organizacije nastave -  6 radnih dana, 8 dana mobilnosti, Portugal

Obveze sudionika mobilnosti su slijedeće:

- upoznati pojedinosti projekta

- sudjelovati u planiranju mobilnosti nakon odabira osoblja (put, smještaj, sadržaj prakse, dokumenti....)

- sudjelovati u mobilnosti

- prenijeti stečena znanja na kolege u Školi i šire

- raditi na širenju rezultata Projekta

- pravovremeno obavještavati koordinatora mobilnosti i školskog Erasmus koordinatora o svim podacima i novostima važnima za sudjelovanje u mobilnosti

- surađivati s ostalim sudionicima mobilnosti

- truditi se, zalagati i savjesno ispunjavati svoje obveze prema matičnoj i partnerskoj ustanovi

- svojim postupcima na najbolji način predstavljati Školu i Projekt

2. NAČIN ODABIRA I KRITERIJI

Kako bi ušao u odabir, kandidat mora zadovoljiti formalne uvjete:

- potpuno i točno ispuniti Prijavnicu za Erasmus + mobilnost osoblja

Svi koji su zadovoljili formalne uvjete ulaze u daljnju procjenu gdje se procjenjuje slijedeće:

SUDJELOVANJE U PRIPREMI PROJEKTA I PRIPREMI MOBILNOSTI

- ovaj dio pokazuje je li i u kojoj mjeri kandidat sudjelovao u traženju partnera, planiranju sadržaja usavršavanja i planiranju i pripremi mobilnosti

BODOVI: svaki odgovor DA nosi 3 boda, DJELOMIČNO 1 bod, NE 0 bodova.

POZNAVANJE JEZIKA

Ovaj dio pokazuje može li i u kojoj mjeri kandidat komunicirati na jeziku usavršavanja (jezik koji je dogovoren kao jezik na kojem će se odvijati usavršavanje). BODOVI:razina B1 ili B2 = 2 boda, C1 ili C2 razina = 4 boda

Ovaj dio pokazuje može li i u kojoj mjeri kandidat komunicirati na jeziku domaćina (jezik kojim se govori u zemlji domaćina mobilnosti) . BODOVI: razina A1 ili A2 = 1 bod, razina B1 ili B2 = 2 boda, C1 ili C2 = 3 boda.

Samoprocjena se provodi na temelju CEFR razina (Common European Framework of Reference for Languages).koja je preuzeta sa  https://rm.coe.int/CoERMPublicCommonSearchServices/DisplayDCTMContent?documentId=090000168045bb4b.

PRIMJENA I ŠIRENJE ZNANJA I VJEŠTINA

U ovom dijelu kandidati trebaju odgovoriti na sva postavljena pitanja. cilj je pokazati da baš oni mogu na najbolji način iskoristiti mogućnosti mobilnosti i omogućiti napredak drugima. Ovaj dio procjenjuje komisija za odabir osoblja. BODOVI: u potpunosti obrazloženo:= 5 bodova, u većoj mjeri obrazloženo = 3 boda, vrlo površno obrazloženo =1 bod, nije zadovoljavajuće =0 bodova.

3. KOMISIJA ZA ODABIR

Komisija za odabir kandidata sastoji se od ravnatelja i/ili odabranih članova Tima za mobilnost koje imenuje ravnateljica Odlukom.Kako bi bio odabran, kandidat mora ostvariti minimalna broj bodova i imati suglasnost ravnatelja za sudjelovanje. U slučaju potrebe ravnateljev glas odlučuje o izboru kandidata. Na temelju ostvarenih bodova sastavlja se lista kandidata o kojoj će biti obaviješteni u roku od 7 dana od roka za predaju prijavnice putem oglasne ploče u zbornici i e poštom. Najviše rangirani kandidati na listi bit će odabrani za sudjelovanje u mobilnosti Ostali kandidati bit će zamjenski sudionici redoslijedom na rang listi.

4. DODATNE INFORMACIJE

Dodatni podaci na http://ss-tmd-ri.skole.hr/erasmus_/erasmus_2022_2023_i kod Erasmus + koordinatora.

U Rijeci, 21.08.2023.

KLASA: 602.01/23-01/05